Ünlü Analist Bitcoin Ne Zaman 100.000 Dolar Olabileceğini Açıkladı!

Ünlü Analist Bitcoin Ne Zaman 100.000 Dolar Olabileceğini Açıkladı!
Ünlü Analist Bitcoin Ne Zaman 100.000 Dolar Olabileceğini Açıkladı!... Kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin konusunda iyimser olsa da, Bitcoin’in (BTC) bu yıl 100.000 dolara gideceği tahminlerinin muhtemelen aşırı iyimser olduğunu söylüyor.

YouTube kanalında strateji oturumları paylaşan analist, BTC’nin, Bitcoin vadeli işlemlere dayalı borsa yatırım fonunun (ETF) lansmanına nispeten uysal tepkisinin, BTC fiyatını hareket ettirmenin daha önce beklenenden çok daha fazla zaman alabileceğini düşünüyor.
 
“Bu yılın 4. çeyreğinde veya gelecek yılın 1. çeyreğinde 100.000 dolar veya 150.000 dolar sınırına ulaşmamız mümkün değil. Üzgünüm. Bunu söylemek zorundayım ama birçok analist bu durumu bence yanlış anlıyor.
 
Bunun nedeni ise uzun bir süredir beklediğimiz en büyük katalizörlerden birisi olan Bitcoin ETF’si, Bitcoin’i kesinlikle altı haneli rakamlara doğru süremediyse veya ralliyi tüm zamanların en yüksek seviyelerinde başlatmadıysa, başka neler olabileceğini hiç bilmiyorum. Hangi büyük olay, kurumların BTC’yi trilyonlarca dolarlık bir varlık haline getirmesini sağlayabilir ki?”
 
Bu yoruma rağmen Merten, BTC’nin boğa piyasası döngüsünün sonunda 200.000 dolara ulaşacağını ancak önümüzdeki birkaç ay içinde keskin bir yükselişin aksine 2022’nin sonlarına doğru gerçekleşeceğini düşünüyor.
 
“3-4 trilyon dolar arası piyasa değeri, yaklaşık 150.000 ile 200.000 dolar aralığında olmamızdan bahsediyorsak, çok fazla likidite almamız ve bununla birlikte oraya ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyacımız olacak. Bu nedenle 2022’nin Kasım’ında, piyasa tahminlerinin muhtemelen %90-95’inden çok daha fazla olan bir döngü zirvesi yaşayabiliriz.
 
Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
 
KAYNAK: //www.koinfinans.com/