Serdar Ekşi Kimdir? Sedat Peker'in Görüştüğü Ekşi Nereli? Erdoğan'ın akrabası mı?

Serdar Ekşi Kimdir? Sedat Peker'in Görüştüğü Ekşi Nereli? Erdoğan'ın akrabası mı?
Serdar Ekşi Kimdir? Sedat Peker'in Görüştüğü Ekşi Nereli? Erdoğan'ın akrabası mı? Erdoğan ile Serdar Ekşi'nin bağlantısı nedir?

Sedat Peker'in notlarında bahsettiği Serdar Ekşi, ''City Ambulans Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ekşioğlu Türkmendağı'na lojistik destek malzemeleri gönderdi. Yardımlar paketlendikten sonra TIR'lar ile gönderildiği basına yansımış.'' 
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeni ile evli olan Serdar Ekşi LazOil Enerji şirketinin sahibi olarak görülüyor.
 
Sedat Peker Twitter hesabından paylaştığı videoda şu ifadeler yer verdi. 
 
Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip abinin yeğeninin kocası Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi serdar ekşi’nin karakolda milletvekilinin dövülme hadisesinin ve Suriye'ye giden askeri malzemelerle ilgili yaptığım telefon görüşmesi.
 
serdar ekşi ne demiştim... Dik duracağız. Sen benle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin. Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz
 
 
Yayınladığı videolar ile Türkiye gündeminin merkezine oturan Sedat Peker yeni bir video paylaştı. Videoda Sedat Peker ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeninin eşi Serdar Ekşi'nin görüşmesi yer alıyor.

 

 

"Erdoğan, Süleyman Soylu'yu Sedat Peker hakkında konuşmaması için uyarmış"

Gazeteci Deniz Zeyrek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Sedat Peker ile polemiğe girerek tartışmaların çıtasını çok yükselttiğini belirterek, "Cumhurbaşkanı, Soylu'yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış" dedi.
 
Halk TV'de 'Perdenin Önü Arkası' programında konuşan Sözcü gazetesi yazarı Zeyrek, 'AKP içinden aldım' dediği Süleyman Soylu hakkındaki bilgiyi paylaştı.
 
Bakan Soylu'nun son günlerde sosyal medyadan da herhangi bir açıklama yapmadığına dikkat çekilen programda Zeyrek, "Bence Süleyman Soylu, Sedat Peker ile polemiğe girerek bu tartışmaların çıtasını çok yükseltti. AK Parti'den aldığım bir bilgi; Cumhurbaşkanı, Soylu'yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış. AK Parti'de bu konuşuluyor" iddiasında bulundu.
 
Doğu Perinçek’ten Sedat Peker hakkında suç duyurusu
 
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Ülkücü katili Doğu Perinçek..." şeklinde paylaşım yapan suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu. (Kaynak: Sözcü)
 
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 31 Mayıs 2021'de katıldığı bir televizyon programında, Sedat Peker’in MOSSAD’ın etkisinde olduğunu iddia ederek, “Kamuoyunda söylendiği gibi suç örgütü lideri çıkıp da bazı ifşalarda bulunmuyor. Ona o açıklamalar yaptırılıyor. Şu anda nerede o suç örgütü lideri? Dubai’de… MOSSAD'ın avucunda. Tekrar ediyorum, bakın ilk defa burada açıklanmış oluyor, MOSSAD'ın kontrolünde” şeklinde konuşmuştu.
 
SOSYAL MEDYADAN YANIT VERDİ
 
Sedat Peker de sosyal medya hesabından Perinçek hakkında bir paylaşım yaparak, “Ülkücü katili Doğu Perinçek, benim MOSSAD’ın etkisinde olduğumu söylüyor. Son videomda ne söyledim? Neden Filistin’e 10 tane SİHA göndermiyoruz dedim. MOSSAD’dan korkan bir adam bunu söyleyebilir mi? Bu yaşta torununu sev, siyaseti gençlere bırak” ifadelerini kullanmıştı.
 
Sedat Peker’in paylaşımı üzerine Doğu Perinçek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, Peker hakkında, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
 
“AÇIK BİR HUSUMET DUYGUSU”
 
Avukatlar aracılığıyla sunulan dilekçede, “Şüphelinin açık bir husumet duygusunun ürünü olan suça konu ifadeleri, Doğu Perinçek'i kamuoyu önünde aşağılama, küçük düşürme amacı taşımakta, eleştiri sınırlarının ötesinde hakaret teşkil etmektedir” denildi.
 
Dilekçede, “Müvekkil herkes tarafından tanınan ve saygı duyulan bir siyasi parti lideridir. Bu durum dikkate alındığında, şüphelinin şikayet konusu sözleri Twitter gibi bir sosyal paylaşım sitesinde kullanmış olması, bu sözlerin müvekkilin kamuoyu nezdindeki onur ve saygınlığını zedeleyici etkisini bir kat daha arttırmaktadır. Dolayısıyla ilgili şüphelinin alenen işlediği hakaret suçundan cezalandırılmasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.
 
IP ADRESİNİN TESPİTİ DE TALEP EDİLDİ
 
Peker’in Twitter’dan yaptığı paylaşım nedeniyle IP adresinin tespiti ile hakkında takibat icrası ile soruşturma başlatılması talep edildi. Savcılığın, Perinçek’in avukatları tarafından sunulan suç duyurusu dilekçesini değerlendirdikten sonra, Sedat Peker hakkında, ‘Hakaret’ suçundan soruşturma başlattığı öğrenildi.