Sosyal Medya

Rusya, Kendi Uzay İstasyonunu Kuruyor

Rusya, Kendi Uzay İstasyonunu Kuruyor.... Rusya, kendi uzay istasyonlarını kurmaya başladı. Bu haberi, Rusya Federal Uzay Ajansı Başkanı Rogozin, Twitter hesabından görsellerle duyurdu.


 
Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Başkanı Dmitriy Rogozin, uzay istasyonu kurmaya başladıklarını bildirdi.
 
Rogozin, Twitter hesabından yeni uzay istasyonunun kurulumuyla ilgili görüntü paylaşarak "Yeni Rus uzay istasyonu için ilk modül çalışmaya başladı" ifadelerini kullandı.

 
Bu istasyonu 2025'te uzaya çıkartmayı hedeflediklerine dikkati çeken Rogozin, söz konusu sürecin "Enerji" Roket ve Uzay Şirketi tarafından yönetildiği bilgisini paylaştı.
 

''YABANCI ORTAKLAR DA KATILABİLİR''


 
Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov da Uluslararası Uzay İstasyonu'nda teknik sorunların yaşandığını belirterek "Kozmonotların hayatını tehlikeye atamayız. İstasyon yapısı ve demirin eskimesi durumu, geri dönüşü olmayan sonuçlara, felakete yol açabilir. Buna izin verilmemesi gerekiyor" şeklinde konuştu.
 
Rusya'nın kendi uzay istasyonunu kurmayı planladığını söyleyen Borisov, bu istasyonun Ay'ın ve etrafındaki alanın incelenmesiyle ilgili uçuşlar için kullanılabileceğini dile getirdi.

 
Borisov, Rusya'nın yeni istasyon projesini yapmaya gücünün yeteceğini ancak projeye uluslararası ortakların da katılabileceğini belirtti.

Copyright © 2021 Taha Medya Güncel Haber Sitesi Diziler ve Tv Programları