Sosyal Medya

Milli badmintoncu Neslihan Yiğit'ten olimpiyat kotası

Milli badmintoncu Neslihan Yiğit, koronavirüs pandemisi nedeniyle geçen yıldan bu seneye ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazandı.


 

Milli Olimpiyat Komitesi'nden (TMOK) yapılan açıklamada, "Londra 2012'de ülkemizi olimpiyatlarda badminton dalında temsil eden ilk sporcumuz olan Neslihan Yiğit, Dünya Badminton Federasyonunun Olimpik Sıralama Listesine göre Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na katılmayı garantiledi" ifadeleri kullanıldı.

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılma hakkı kazanan Neslihan Yiğit'i tebrik etti.

Neslihan Yiğit'e olimpiyatlarda başarı dileyen Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi: "Dünya Badminton Federasyonu'nun olimpik sıralama listesine göre Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na katılmayı garantileyen Neslihan Yiğit'i kutluyorum. Spor yaşamında elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekleyen milli sporcumuzun daha büyük başarılar kazanacağına inanıyorum. Olimpiyat kotası kazanan milli badmintoncumuzun başarısında emeği geçenleri de tebrik ediyor, Neslihan Yiğit'e Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda başarılar diliyorum."

 

 

 

Copyright © 2021 Taha Medya Güncel Haber Sitesi Diziler ve Tv Programları