MHP Milletvekili Partisinden İstifa Etti

MHP Milletvekili Partisinden İstifa Etti
Son Dakika: "Zamlar milletin belini büküyor" diyen MHP'li Baki Ersoy, Bahçeli'ye bağlığını bildirip partisinden istifa etti

Son dakika! MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, "Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar milletin belini büküyor" ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamalarının ardından kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen Ersoy, çıkacak kararı beklemeden Bahçeli'ye bağlılığını bildirerek partisinden istifa etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy, geçtiğimiz günlerde yerel bir televizyon kanalında ekonomi gündemiyle ilgili dikkat çeken değerlendirmeler bulunmuştu. Ersoy, "Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor" demişti.

İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ
Ersoy bu sözlerinin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli'nin talimatıyla 'kesin ihraç' talebiyle disipline sevk edildi. Disiplin süreci devam eden Ersoy'la ilgili bugün yeni gelişmeler yaşandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Ersoy'la olan fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

BAHÇELİ'YE BAĞLILIĞINI BELİRTEREK İSTİFA ETTİ
Yönter'in bu paylaşımının üzerinden çok geçmeden Ersoy'dan yeni bir haber daha geldi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Baki Ersoy, "Liderim Sayın Devlet Bahçeli Bey'e ve davama bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağlı ve sadık kalacağım. Disipline sevkimle ilgili kamuoyunda yapılan istismar edici tartışmaların davama ve partime zarar verme ihtimalini bertaraf amacıyla partimden bugün istifa ediyorum" dedi.