Sosyal Medya

Lütfü Türkkan İYİ Parti Grup Başkanvekilliğinden istifa etti

Lütfü Türkkan İYİ Parti Grup Başkanvekilliğinden istifa etti... Bingöl'de tartıştığı şehit yakınına küfür eden Lütfü Türkkan, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in talebiyle İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etti.


 
İYİ Parti TBMM Grubu, Lütfü Türkkan'ın yerine yeni grup başkanvekili seçmek üzere yarın olağanüstü toplanacak.
 
İYİ Parti Meclis Grubu, Genel Başkan Meral Akşener'in talimatıyla yarın saat 14.00'te Mecliste olağanüstü toplanarak, Lütfü Türkkan'ın yerine yeni bir grup başkanvekili seçecek.

 
Toplantıya, Akşener'in de katılacağı öğrenildi. Lütfü Türkkan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in, Bingöl'de esnafı ziyaret ettiği sırada tepkisini gösteren şehit yakını Tahir Gümren'e küfretmişti.
 
CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan ise Lütfü Türkkan ile ilgili şu detayları paylaştı:

 
Lütfü Türkkan grup başkanvekilliği görevinden Istifa etmiş oldu. İYİ Parti'nin mevcut grup başkanvekillerinden Musavvat Dervişoğlu, "Herhangi bir görevden alma durumu söz konusu olmayıp sayın Lütfü Türkkan bize ulaşan dilekçesinde de belirtildiği gibi Genel Başkanımız sayın Meral Akşener'in talebi üzerine görevinden istifa etmişledir" açıklamasında bulundu.
 
Yani görev değişikliğinin sebebi de bu şekilde netleşmiş oldu
Lütfü Türkkan aldığı tepkilerden sonra bir özür videosu da yayınlamıştı. Lütfü Türkkan'ın İYİ Parti Grup Başkanlığı'na verdiği dilekçede de "Genel başkanımız sayın Meral Akşener'in talebi üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum" ifadeleriyle de İYİ Parti Grup Başkanlığı'na başvurdu Türkkan.

 
İstifa dilekçesi de işleme konuldu. Yarın İYİ Parti grubu saat 14:00'te toplantıya çağrılacak, Türkkan'dan boşalan grup başkanvekilliği görevine İYİ Parti'den bir isim seçilecek.

Copyright © 2021 Taha Medya Güncel Haber Sitesi Diziler ve Tv Programları