Sosyal Medya

Kısa Çalışma Ödeneği Hesaplara Yattı mı? 5 Nisan Pazartesi

Kısa Çalışma Ödeneği Hesaplara Yattı mı? 5 Nisan Pazartesi..... Kısa Çalışma Ödeneği Yeniden Uzatılacak mı? Pandemi süreci boyunca vatandaşın yakından takip ettiği konulardan olan Kısa Çalışma Ödeneği'nin hesaplara yatıp yatmadığı araştırılıyor. Birçok kişinin faydalandığı uygulama Nisan 2021 itibari ile sona ererken uzatılıp uzatılmayacağı ise bu hafta itibari ile belli olması bekleniyor.


 

Nisan 2021 itibariyle sona eren Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasında Mart ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği bugün hesaplara yatıyor. 5 Nisan Pazartesi saat 09:00'dan itibaren hesaplara yatmaya başladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, mart ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Nisan'da hesaplara yatırılacağını duyurmuştu.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BUGÜN YATIYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını belirtti.

Kısa Çalışma Ödeneği'nin 31 Mart 2021 tarihinde sona ereceği Cumhurbaşkanlığı kararında yer aldı. İşte 19 Şubat 2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'deki Kısa Çalışma Ödeneği kararı;

"Yeni Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebep gerekçesiyle kısa çalışma uygulanan işyerleri için kısa ödeneğinin süresinin uzatılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulmasına 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunun geçici 23. maddesi gereğince karar verilmiştir." denildi.

TEKRAR UZATILACAK MI?

Daha önceleri bir kaç defa uzatılmasına karar verilen Kısa Çalışma Ödeneği Nisan 2021 itibari ile resmi olarak sona erdi. Ancak pandemi sürecinin gidişatına göre 2-3 kez uzatılması kararlaştırılan Kısa Çalışma Ödeneğinin bir iki hafta içinde tekrar uzatılması bekleniyor.

Copyright © 2021 Taha Medya Güncel Haber Sitesi Diziler ve Tv Programları