Karla karışık yağmur ve kar yağışı geliyor!

Karla karışık yağmur ve kar yağışı geliyor!
Karla karışık yağmur ve kar yağışı geliyor!... Hava durumuyla ilgili son dakika haberine göre Meteoroloji bazı illerimize karla karışık yağmur ve kar yağışı uyarısı yaptı. Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Sivas ve Ardahan çevrelerinde yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji karla karışık yağmur beklenen illerimizi de duyurdu. İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? Sakarya ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetli yağmur bekleniyor. İşte son dakika hava durumu 24 Ekim 2021...

Son dakika hava durumu bilgisine göre, Meteoroloji tarafından Marmara ve Karadeniz bölgesi ile Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Sivas ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz ile Ordu'nun iç ve yüksek kesimleri ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor. İstanbul'da ise havanın öğle saatlerinde sağanak yağışlı olması bekleniyor.
 
 
HAVA DURUMU SON DAKİKA: KARLA KARIŞIK YAĞMUR BEKLENİYOR
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara ve Karadeniz bölgesi ile Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Sivas ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz ile Ordu'nun iç ve yüksek kesimleri ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Karadeniz kıyıları ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
 
HAVA SICAKLIĞI NASIL OLACAK?
 
Sıcaklıkların Marmara bölgesinde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, Ege ve iç kesimlerde 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.
 
Genellikle kuzeyli, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'da güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara Bölgesi, Kuzey Ege ve Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
Yağışların; Karadeniz kıyı kesimi ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
Rüzgarın; Marmara Bölgesi, Kuzey Ege ve Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
 
Bu gece saatlerinden itibaren Marmara ve Batı Karadeniz’de zirai don tehlikesi riski olduğundan dolayı başta tarımsal faaliyetlerle uğraşan üreticilerimiz ve ilgililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
 
MARMARA
 
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, kuzey, kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
EDİRNE °C, 15°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı
 
HAVA DURUMU İSTANBUL! İSTANBUL'DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?
 
İSTANBUL °C, 15°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı
 
KIRKLARELİ °C, 15°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı
 
KOCAELİ °C, 17°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra merkez ve doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
 
 
EGE
 
Parçalı, kuzeyi yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edremit Körfezi ve Kütahya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin kuzey kıyılarında kuzey, kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
A.KARAHİSAR °C, 20°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu
 
DENİZLİ °C, 24°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu
 
İZMİR'DE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?
 
İZMİR °C, 26°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu
 
KÜTAHYA °C, 19°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı
 
 
 
AKDENİZ
 
Az bulutlu ve açık, zamanla iç ve batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
ADANA °C, 28°C
 
Az bulutlu ve açık
 
ANTALYA °C, 26°C
 
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu
 
HATAY °C, 27°C
 
Az bulutlu ve açık
 
MERSİN °C, 27°C
 
Az bulutlu ve açık
 
İÇ ANADOLU
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden sonra ise Sivas çevrelerinin yağmur ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
 
 
ANKARA HAVA DURUMU
 
ANKARA °C, 22°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri sağanak yağışlı
 
ESKİŞEHİR °C, 17°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı
 
KONYA °C, 21°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu
 
SİVAS °C, 19°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
 
BATI KARADENİZ
 
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
BOLU °C, 17°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı
 
 
 
DÜZCE °C, 20°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.
 
KASTAMONU °C, 15°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
ZONGULDAK °C, 16°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Samsun çevreleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz ile Ordu'nun iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
AMASYA °C, 22°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı
 
SAMSUN °C, 20°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
TOKAT °C, 21°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı
 
TRABZON °C, 19°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU
 
Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Ardahan çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
ERZURUM °C, 17°C
 
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu
 
KARS °C, 16°C
 
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu
 
MALATYA °C, 22°C
 
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu
 
VAN °C, 16°C
 
Az bulutlu ve açık
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU
 
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
DİYARBAKIR °C, 27°C
 
Az bulutlu ve açık
 
GAZİANTEP °C, 26°C
 
Az bulutlu ve açık
 
SİİRT °C, 26°C
 
Az bulutlu ve açık
 
ŞANLIURFA °C, 28°C
 
Az bulutlu ve açık
 
DENİZLERDE HAVA
 
Fırtına beklenmiyor.
 
KARADENİZ
 
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 4 ila 6, doğusu kuzeybatıdan 5 ila 7; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, öğle saatlerinden itibaren 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, öğleden sonra 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
 
MARMARA
 
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, akşam saatlerinden itibaren 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, akşam saatlerinden itibaren 3,0m, Görüş: İyi.
 
EGE
 
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m, Görüş: İyi.
 
AKDENİZ
 
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, doğusu 2,0 m, Görüş: İyi.
 
VAN GÖLÜ
 
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi.