Sosyal Medya

Kabine Toplantısı Sonrası Yasak Açıklaması

Kabine Toplantısı Sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama, Kapanma olacak mı? sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? şehirler arası yasak var mı ?


 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı başladı.

Toplantının ana gündem konusunu, yeniden normalleşme adımı sonrası artan koronavirüs vakaları nedeniyle alınacak yeni tedbirler oluşturacak. Dün yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni önemler konusunda ipucu vermişti.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Milyonlarca kişinin merakla beklediği kritik toplantıda ramazanda alınacak ek tedbirler masaya yatırılacak. Toplantıda, Bilim Kurulu’nun aldığı tavsiye kararları Kabine üyelerine sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından açıklama yaptı.
 
Hafta sonu sokak kısıtlaması sürerken, hafta içi sokak kısıtlaması saatleri akşam 19:00 sabah 05 olarak güncellendi.

 
Sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyecek.
 
65 yaş üstü 18 yaş atı toplu taşıma sınırlaması yeniden getiriyoruz.

 
Kamuda saat 16.00'da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. (Kamuda) Hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak.
 
Eğitimde sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışında ki tüm kademeler uzaktan eğitimle sürecektir.

 
Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara verecek.
 
Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel-al hizmetiyle çalışmalarını yürütecektir.

 
Kına, düğün, genel kurul gibi bütün toplantılar bayram sonrasına kadar ertelenmiştir.
 
Oteller sadece kendi müşterileriyle hizmet sürdürecektir.

 
Konaklama tesisleriyle, evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştiremeyecek.
 
Uygulama yarın akşam saati ile başlayacaktır.


 

Copyright © 2021 Taha Medya Güncel Haber Sitesi Diziler ve Tv Programları