Sosyal Medya

Galatasaray Olympiakos Maçı Neden İptal Oldu? 13.07.2021

Galatasaray Olympiyakos Maçı Neden İptal Oldu? 13.07.2021 13.07.2021.... Galatasaray'ın Yunanistan'da Olympiakos ile oynayacağı maç iptal oldu. Birçok kişi tarafından merak edilen hazırlık maçının neden iptal olduğu araştırılıyor.


 
Olympiakos Galatasaray maçı ile ilgili flaş bir son dakika gelişmesi yaşandı. 13 Temmuz'da Olympiakos'un Karaiskakis stadında oynanması planlanan maç iptal edildi...
 
OLYMPIAKOS GALATASARAY MAÇI NEDEN İPTAL OLDU?

 
Olympiakos ile oynanacak hazırlık maçı için Yunanistan'a giden Galatasaray, PCR testlerinin kabul edilmemesi ve Yunan yetkililerin tavırlarından dolayı İstanbul'a dönüş kararı aldı.
 
İstanbul'a geri dönme kararı alan Galatasaray, ilk açıklamayı paylaştı. Sarı-kırmızılılar, havalimanında yaklaşık iki saat süre boyunca bekletildiklerini belirtti.

 
Atina'ya inen sarı-kırmızılıların PCR testleri, Yunan yetkililer tarafından kabul edilmedi. Yaşanan sorunlar ve tavırlar nedeniyle Galatasaray, İstanbul'a dönme kararı aldı. Yaklaşık 2 saat havalimanında bekletilen kafile, geri dönüş işlemlerini başlattı.
 
GALATASARAY'DAN YENİ AÇIKLAMA! "İLK KEZ BÖYLE..."

 
Galatasaray Spor Kulübü, Yunanistan'da yaşananlarla ilgili yeni bir açıklama paylaştı.
 
"Dostluk havasında bir hazırlık maçı oynamak için gittiğimiz Atina'da, bugün yaşanan olayla birlikte bir Türk takımına karşı net bir ayrımcılık yapılmıştır. Türkiye ve Yunanistan arasındaki mutat diplomatik uygulama dışına çıkılarak zaten uluslararası alanda 72 saat geçerli PCR testleri kabul edilmemiş, yeni test istenmiş, teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim ve bazı oyuncularımızın test için yapıcı davranmaları ve ilgili işlemleri yapmalarına rağmen son derece yakışıksız, hatta küstahça bir üslupla davranılmış, çıkarılan zorluklar artarak devam etmiştir. Yunan gümrük personeli ve emniyet güçlerinin bu tavır, uygulama ve davranışını asla kabul etmiyoruz.

 
Türk bayrağını büyük gururla formasında taşıyan, Avrupa'da Türkiye'yi defalarca temsil eden Galatasaray, ilk kez böyle bir saygısızlığa maruz kalmıştır.
 
Yönetim Kurulu olarak, hocamızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda takımımızın derhal geri dönmesi kararını almış bulunuyoruz. Yapılan bu insan haklarına aykırı muamele için Yunan makam ve yetkililerinden ülkemiz adına özür bekliyoruz.

 
Bu süre zarfında olayın ilk anından itibaren bizleri yalnız bırakmayan, kafilemizle irtibatta olan, sorunu dostane ve diplomatik yollarla çözmeye çalışan, başta Dışişleri Bakanlığımız olmak üzere, tüm Türkiye Cumhuriyeti Devlet Kurum ve yetkililerine teşekkür ediyoruz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Copyright © 2021 Taha Medya Güncel Haber Sitesi Diziler ve Tv Programları