Sosyal Medya

Dolar Kaç TL Oldu? 29 Mart Pazartesi

Dolar Kaç TL Oldu? 29 Mart Pazartesi..... Dolar kuru, geçen hafta TCMB yönetiminde yaşanan değişikliğin ardından çıktığı 8 TL üzerindeki seviyesini koruyarak güne başladı.


 
Dolar kuru, geçen hafta Merkez Bankası yönetiminde yaşanan değişiklik sonrası yaşadığı yükselişin ardından haftaya 8 TL'nin üzerinde başladı.
 
29 Mart sabahı dolar kuru 8.005-8.0777 aralığında başlamasının ardından şu sıralarda dolar kuru 8,14 seviyelerinde işlem görüyor.

 
Naci Ağbal'ın yerine Şahap Kavcıoğlu'nun atanmasının ardından 7.20 seviyesindeki kur 8.50'ye kadar gelmiş, haftayı 8.10 seviyesinde kapatmıştı. 29 Mart haftasında piyasalarda olası bir kabine değişikliğine yönelik gelişmeler izlenirken veri tarafında ise sakin bir hafta var.
 
Paskalya nedeniyle yurt dışı piyasalarda kısa bir hafta olacak, öne çıkan en önemli veri ise ABD'den gelecek istihdam rakamları olacak.

 
Hatırlanacağı üzere Fed son toplantısında, 10 yıllıklardaki yükseliş nedeniyle erkene çekilen faiz artışı beklentisini istihdam piyasasını olumsuz etkileyeceği nedeniyle reddetmişti.

Copyright © 2021 Taha Medya Güncel Haber Sitesi Diziler ve Tv Programları