Sosyal Medya

Cumartesi Günleri Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

Cumartesi Günleri Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?.... Son Dakika Haberi; Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3,5 saat süren Kabine Toplantısı'nın ardından alınan kararları açıkladı. Normalleşmeyle birlikte günlük 30 binlere dayanan yeni vaka sayıları ve yaklaşan Ramazan ayı milyonların gözünü Beştepe'den çıkacak kararlara çevirdi.


 
Türkiye corona virüsüyle (koronavirüs) mücadelede kritik günlerden geçerken, vaka sayısı 30 bini aşmış, vefatlar ise 150'nin üzerine çıkmış durumda... Kademeli normalleşme sürecinde oluşan tablo korku verirken, kritik Kabine Toplantısı az önce sonra erdi. Toplantıda artan vakalar ve alınacak tedbirler ile illerdeki son durum, risk haritası ve yerli aşı çalışmaları masaya yatırıldı. 13 Nisan'da başlayacak Ramazan ayına ilişkin yeni önlemler gündeme gelebilir. Ayrıca okullar ve restoran, kafe, lokanta ve AVM'lerde son durum değerlendirildi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nda alınan kararları açıklıyor...

 
 
''58 ŞEHİR KIRMIZI LİSTEDE''

 
Türkiye'nin büyük bir bölümü malesef kırmızı renge büründü. Vaka, hasta ve ölüm sayılarını insani ve ticari ilişkilerde olduğumuz ülkelerden hızlı düşüremezsek küresel normalleşmenin gerisinde kalırız. Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.
 
Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir.

 
Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek. Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.
 
Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır.
 
 
Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.


Copyright © 2021 Taha Medya Güncel Haber Sitesi Diziler ve Tv Programları