Meteoroloji Uyardı! Bu Kez Kuvvetli Geliyor


12-10-2021 08:37

Meteoroloji Uyardı! Bu Kez Kuvvetli Geliyor... Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısında batı kesimlerinde hava sıcaklıkları 6 derece birden düşerken Marmara, Ege, Batı Karadeniz ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun batısı gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.


 

12 Ekim güncel hava durum yayımlandı. Marmara, Ege, Batı Karadeniz ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'da sağanak yağış beklenirken batı kesimlerinde hava sıcaklığı 6 derece birden düşecek. İstanbul'da öğle saatlerinden sonra sağanak yağış bekleniyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, (Afyonkarahisar hariç) Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Karabük ve Kastamonu çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 
Hava sıcaklığının batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalarak yer yer mevsim normallerinin altına düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
 
Rüzgarın genellikle Marmara'nın güneyi ve Ege ile Batı Akdeniz'in batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Çanakkale'nin güney ve Balıkesir'in batı ilçeleri ile İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli (30-60 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, hortum oluşma riski ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Sabah saatlerinden sonra Marmara'nın güneyi ve Ege ile Batı Akdeniz'in batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 
İLLERE GÖRE HAVA DURUMU
 
İSTANBUL 15°C, 23°C

 
Öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı
 
ANKARA 10°C, 28°C

 
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu
 
İZMİR 21°C, 22°C

 
Sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
 
ANTALYA 21°C, 28°C

 
Öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 
ZONGULDAK 14°C, 24°C

 
Parçalı ve çok bulutlu
 
TRABZON 16°C, 21°C

 
Parçalı ve çok bulutlu
 
ERZURUM 5°C, 21°C

 
Parçalı ve az bulutlu
 
DİYARBAKIR 12°C, 30°C

 
Az bulutlu ve açık

Bu site, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için tanımlama bilgileri kullanır. İzin verir misiniz?