Alparslan Dizisinin Oyuncu Ekibi Resmen Delirdi. Sette Zor Anlar Yaşadılar

Alparslan Dizisinin Oyuncu Ekibi Resmen Delirdi. Sette Zor Anlar Yaşadılar
Alparslan Dizisinin Oyuncu Ekibi Resmen Delirdi. Sette Zor Anlar Yaşadılar... Sevilerek izlenen tarihi dizilerden olan Alparslan Büyük Selçuklu sezon finaline doğru giderken ünlü oyuncudan dizi seti ile ilgili önemli açıklamalar geldi. Korel Cezayirli Youtube'da yaptığı röportajda önemli sorulara cevap verdi. TRT Belgesel kanalında ve TRT 2'de yayınlanan tarihi dizilerde de rol alan Korel Cezayirli bu tür dizilerde oynamanın zor bir süreç olduğunu belirtti.

Pazartesi günleri en çok izlenen dizi olma başarısını sürdüren Alparslan Büyük Selçuklu 3.sezona doğru gidiyor. 2.sezonun bitmesine az bir süre kaldı. İlk sezonda Büyük Selçuklu Devleti Melikşah dönemi diziye konu olurken, ikinci sezon ise Alparslan ile devam etti. Zorlu bir çekim süreci yaşanan tarihi dizide dikkat çeken karakterlerden birisi de Süleyman oluyor. Oynadığı her dizide adından söz ettiren Korel Cezayirli bu dizide de canlandırması ile ilgi gören oyunculardan oluyor.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin Youtube kanalına özel röportaj veren Cezayirli tarihi dizilerde oyunculuk yapmanın zor yönlerinden bahsetti. Sık sık tarihi dizilerde canlandırma yapan Korel Cezayirli bu tür dizilerde oynamanın nasıl bir his olduğu sorusuna da cevap verdi. Rol arkadaşı Rabia Soytürk ile Karaca ve Süleyman’ın bilinmeyenlerini anlattı. İşte Korel Cezayirli'nin ve Rabia Soytürk’ün röportajından satır başları:


Soru: Korel Cezayirli olarak bir süredir dönem dizilerinde yer alıyor olmanız size ne hissettiriyor?

“Oyunculuk olarak yaşamış birilerini canlandırmak kolay bir şey değil. Yaşamamış hayal karakteri olan insanları canlandırırken çok daha özgürlük alanı var. Ama yaşamış tarihi karakterleri canlandırırken daracık bir çerçevenin içinde oynamak zorundasın. Bir şey yapsan oraya uymaz, bir şey yapsan buraya uymaz. O çerçevenin içinde bocalamadan oynamak kolay bir şey değil."


Soru: Sette ilk gününüz nasıldır?

“ İlk gün çok kalabalıktı. 1300 kişiye yakın kişi vardı. Bayağı çok yardımcı oyuncu vardı. Çok sıcaktı. İlk set günü olmasına rağmen herkes oradaydı. Kalabalıktı ve sıcak bir ortam vardı.”

Soru: Dizide sizi en etkileyen sahne hangisiydi?

“Çağrı Bey, Süleyman ve Şehver'in ölümü sahnesi inanılmazdı. Son bölümde Fırat'la Ayşegül'ün ayrılık sahnesi de çok duygusaldı.”