Sosyal Medya

5 kamu kurumu 439 personel alacak

5 kamu kurumu KPSS şartı olmaksızın 439 memur ve kamu personeli alımı yapacak. İşte kamuya memur ve personel alımına ilişkin tüm detaylar...


 
5 kamu kurumu memur ve personel alımı yaptığını açıkladı. Memur alımı ve personel alımlarına ilişkin detaylar yayımlanan kılavuzlarla birlikte paylaşıldı. Dışişleri Bakanlığı 2 sözleşmeli sekreter alacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı olan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ( MAPEG ) bünyesine 50 memur alınacak. Türk Hava Kurumu Üniversitesi 27 personel alımı yapacak. İstanbul Beylikdüzü Belediyesi 10 zabıta alacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı 350 Spor Uzmanı ve Antrenör alımı yapacak. Yayımlanan ilanların başvuru şartlarına ilişkin detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI (GSB) 350 SPOR UZMANI VE ANTRENÖR ALIMI

 
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor uzmanı ve Antrenör alımı için başvurular bugün yani 31 Ağustos 2021 tarihinde başladı. Adaylar en geç 13 Eylül'e kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.
 
BEYLİKDÜZÜ ZABITA ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

 
Adaylar uygulamalı ve yazılı sınava katılabilmek için 11-15 Ekim tarihleri arasında yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Büyükşehir Mahallesi Enver Adakan Caddesi No:2 Beylikdüzü-İSTANBUL adresindeki Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü birimine gelmeleri gerekiypr.
 
Başvurular şahsen yapılır ve .başvuru sırasında HES (hayat eve sığar) kodu sorgulaması yapılacaktır.

 
Başvuruları kabul edilenler 08 Kasım'da yazılı sınava, 9 Kasım'da da uygulamalı sınava katılacaklar.
 
BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER NELERDİR?

 
Adaylardan başvuru sırasında istenecek belgeler şöyle;
 
https://www.beylikduzu.istanbul adresi üzerinden temin edeceğiniz başvuru formunun çıktısını alıp imzalayarak BAŞVURU FORMUNA aşağıdaki belgeleri eklemelisiniz.

 
a. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 
b. Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, e-devlet üzerinden alınmış barkotlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla adaylar tarafından getirilecek diploma suretleri belediyemizce tasdik edilecektir),

 
c. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla adaylar tarafından getirilecek denklik belgesi suretleri belediyemizce tasdik edilecektir)
 
Türk Hava Kurumu Üniversitesi 27 Personel Alımı

 
Türk Hava Kurumu Üniversitesi 27 personel alımı yapacağını açıkladı.
 
Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim Elemanı alınacaktır. Başvuruda bulunacak Öğretim Üyesi adayların, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Öğretim Elamanı Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamaları ve bunları sağladıklarını başvuru dilekçelerinde beyan etmeleri gerekmektedir. Yabancı dille eğitim yapılan birimlere başvuracak adayların mezun oldukları üniversiteye bakılmaksızın; Öğretim Üyeleri ve Öğretim Görevlileri için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya eşdeğeri bir sınavdan 85 ve üzeri başarı notu almış olmaları gerekmektedir. Rektörlüğe bağlı Yabancı Diller Bölümünde İngilizce derslerini vermek üzere ilana çıkılan Öğretim Görevlisi kadroları için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya eşdeğeri bir sınavdan 90 ve üzeri başarı notu almış olmaları gerekmektedir. (18.01.2016 tarihli THKÜ 1 nolu Senato kararı ile dil sınav sonuçları açıklandığı tarihten itibaren 3 yıl geçerlidir.) Öğretim Görevlileri ve Araştırma Görevlileri için tüm programlarda ALES Puanı en az 70 olması gerekmektedir. (Yabancı Diller Bölümü için, 31 Temmuz 2008 tarihinden önce yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmakta olan ve doktorasını tamamlamış adaylarda ALES şartı aranmaz.)

 
ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER
 
1) Başvurdukları birim ve anabilim dalı ile istenen kriterleri sağladığını belirten dilekçe
2) Özgeçmiş ve Yayın listesi
3) Nüfus cüzdanı örneği ve 2 adet vesikalık fotoğraf
4) Profesör kadroları için Doçentlik Belgesi
5) Profesör kadroları için Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar bile) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi dökümü
6) EK-1 formunun doldurulmuş hali
7) Doktor Öğretim Üyesi kadroları için; Noter onaylı diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora belgesi ), Doktora belgesi (yurtdışında alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması), Akademik unvana atanma yazıları (daha önce bu kadroya atanmış ise ve varsa atama yazısı) 18.08.2021 "ÇARŞAMBA" NAMIK 7549 "EBYS " "ÇEŞİTLİ İLANLAR" 1
8) Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ile Doktor Öğretim Üyeleri için 4 adet taşınabilir bellek, Profesörler için 6 adet taşınabilir bellek.

 
Kaynak: Takvim 

Copyright © 2021 Taha Medya Güncel Haber Sitesi Diziler ve Tv Programları