Sosyal Medya

31 Mayıs Pazartesi Dolar, Euro, Altın Ne Kadar Oldu?

31 Mayıs Pazartesi Dolar, Euro, Altın Ne Kadar Oldu?.... Mayıs ayının son gününde ekonomik veriler merak ediliyor. Bugün akşam üzeri kabine toplantısında alınacak kararlar ile normale dönme başlayacak. Bir yandan alınacak kararlar bir yandan ekonomik veriler takip ediliyor. Yatırımcılar, dövize ve altına yatırım yapacaklar veya dolar, euro ve altın borcu olanların yakından ilgilendiği veriler yükseliş göstermeye devam ediyor. Piyasalar yeni haftaya da yükselişle başladı. Türk Lirası'nın döviz karşısındaki değer kaybı sürerken dolar, euro ve altın yeni rekor sinyalleri veriyor...


 

Piyasalar hem yeni aya hem de bugün açıklanacak yeni normalleşme kararlarına odaklanmışken, dolar, euro yine yükselişe geçti.

Analistler dolar paritesindeki yükseliş eğiliminin sürdüğünü ve teknik göstergelerin yükseliş sinyali vermeye devam ettiğini kaydediyor. 

 

Serbest piyasada dolar 8,58 TL'den, Euro 10,47 TL'den, Sterlin ise 12,19 TL2den işlem görüyor. Altının gramı 526 TL'den fiyatlanırken, gümüş de 7,75 TL seviyesinde.

 
Dün gece yükselişe geçen kripto para piyasalarının baş aktörü Bitcoin 36 bin dolar seviyesini gördükten sonra yeniden 34 bin dolar seviyesine geri çekildi. Bitcoin 34 bin 349 dolar seviyesinden işlem görüyor. Etherium ise 2 bin 308 dolar seviyesinde.

 
Onsu 1.907 dolara yükselen altında, gram altın 520/526, çeyrek altın 843/863, Cumhuriyet altını ise 3.472/3.516 TL alış/satış fiyatıyla işlem görüyor.
 
Dolar kuru Kasım ayında test edilen zirve seviyesini gördü. Dolar paritesi bu sabah saatlerinde 8,58 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksinin 90 seviyesinin altında hareket ettiği, ABD 10 yıllık tahvil faizinin ise yüzde 1,59 seviyesinin heme üzerinde bulunduğu görülüyor.

Copyright © 2021 Taha Medya Güncel Haber Sitesi Diziler ve Tv Programları